In Memoriam Toše Fan Forum
Latest topics
» >>Ovdje / Here<<
17/10/2015, 2:31 pm by rebeka

» Poznati izvode pesme Tošeta Proeskog za pomoć Slavici
19/3/2013, 12:02 am by plavooka

» Pomozimo Rašku Milenkoviću!
17/11/2011, 1:06 am by Anna:-)

» PRODAJOM DO HUMANOSTI
3/10/2011, 12:11 am by toniSK

» Daruj krv, daruj život!
1/10/2011, 1:45 am by Maki<3

» Javni natječaj: Pisanje priče o Toši
1/7/2011, 3:26 pm by Tony

» Koncert za Ines
10/2/2011, 3:14 pm by Marjan

» Kutak za pitanja neregistriranih korisnika
5/2/2011, 2:41 pm by Monija

» Zaklade
21/12/2010, 11:22 pm by Monija

Login

Zaboravih zaporku

Statistics
Registriranih korisnika/ca: 3034.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: malla222.

Ukupno postova: 116507. in 4491 subjects
travanj 2017
ponutosričetpetsubned
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar

Humanitarnost na Poljudu...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Humanitarnost na Poljudu...

Postaj by Rina on 10/6/2009, 12:38 am

Humanitarnost na Poljudu: Talijani pobijedili, prikupljeno 600 tisuća kuna

Na Poljudu se održao koncert i utakmica talijanskih i hrvatskih pjevača i nogometaša kako bi se prikupila sredstva za dnevnu bolnicu za djecu pri KBC-u Split. Sedam milijuna kuna je bio cilj, a prema posljednjim informacijama prikupilo se oko 600 tisuća kuna.

Utakmica je završila pobjedom gostiju 3:1, uz pjesmu i vatromet.

Gledatelji su mogli nazvati humanitarni telefon 060 9008 (cijena 6,10 kn s PDV-om), na koji su se javljale poznate osobe iz javnog života, dok su brojne tvrtke i poznate osobe donirale veće iznose.

Talijanske pjevače-nogometaše “Nazionale umanitari” predvodio je Eros Ramazzotti, Luca Barbarossa, Giani Morandi, Marco Carta te nogometne legende Franco Baresi, Alessandro Costacurta, Leonardo, Christian Vieri i drugi.

Za Hrvatsku su nastupili kapetan Oliver Dragojević te pjevači: Goran Karan, Tony Cetinski, Boris Novković, Mate Bulić, Giuliano i drugi pojačani legendama: Zvonimirom Bobanom, Aljošom Asanovićem, Robertom Prosinečkim, te ministrom Draganom Primorcem i drugim poznatim osobama.

Organizatori akcije su "Naš mali svijet" d.o.o. i Goran Karan.

HRVATSKE ZVIJEZDE – TALIJANSKE ZVIJEZDE 1:3 (0:2)

SPLIT – Gradski stadion na Poljudu. Humanitarna utakmica za pomoć Dječjem odjelu KBC Split. Gledatelja 15.000

Sutkinja: Vesna Mladin (Krilo Jesenice) – 7.

Strijelci: 0:1 Acevedo (31), 0:2 Acevedo (35), 1:2 Andrijašević (48 – 11 m), 1:3 Acevedo (70)

Najbolji igrač: Ricardo Acevedo (Talijanske zvijede).

HRVATSKE ZVIJEZDE: Bulić (6,5), A. Nižetić (6), Dalić (6,5), Andrijašević (6), G. Kovačević (6), Asanović (7), Prosinečki (7), Boban (8,5), Dragojević (6,5), Karan (6,5), Dr. Primorac (6,5) (još su igrali: Rončević (6), Giuliano (6), Zečić (6), Novković (6,5), Ćubi (6), Bratoš (6), T. Cetinski (6,5), Vučević (7,5), Vučković (6), Dundić (6), Mikulić (6), Bralić (6), Musa (7,5), Gego (6), Mornar (7), Da. Primorac (6).

Izbornik: Slaven Bilić

TALIJANSKE ZVIJEZDE: Tacconi (8,5), Vuletić (6,5), Pellegrini (6,5), Eranio (7), Nardacci (6,5), Pizzi (6,5), Belli (6,5), Nicolini (6,5), Pavone (7), Acevedo (8,5), Ramazzotti (7,5) (još su igrali: Napoletano (6,5), Max (6,5).

Izbornik: Sandro Giacobbe. Pomoćnici: Ferretti i Pecchini.

Od početnog udarca kojeg je izveo Zucchero gledatelji su mogli uživati u mnoštvu lijepih poteza, od lažnjaka Prosinečkog i Bobana, do bicikli Ramazzottija, te su na koncu svjedočili zasluženoj pobjedi efikasnijih gostiju iz Italije.

Na startu susreta Hrvatska je imala znatnu terensku nadmoć i brojne prigode koje nije uspijevala pretvoriti u pogotke. Hrvati su krenuli s veznom linijom Asanović-Boban-Prosinečki, bermudskim trokutom za protivničke igrače kojem se priključio i iskusni lisac, kapetan Oliver Dragojević.

Talijanima su uspješno sakrivali loptu, te je težište igre stalno bilo na polovici gostiju, ali bez efekta. Talijani su, bez obzira na manji broj zamjena, opasno prijetili iz kontri preko raspoloženih Aceveda i Ramazzottija za kojeg bi se reklo da ne bi promašio ni da se u mladosti umjesto za pjevačku, odlučio za nogometnu karijeru.

Jednu grešku obrane domaćina u 31. minuti kaznio je Acevedo i plasirao loptu pored istrčalog miljenika publike, vratara Mate Bulića, čiji je svaki potez publika pratila ovacijama. Isti igrač u sudačkoj nadoknadi prvog dijela nakon dva efektna lažnjaka povisio je vodstvo gostiju.

U drugom poluvremenu Hrvatska je krenula na sve ili ništa predvođena Bobanom koji je izgledao kao da se nikada nije ni ostavio profesionalnog igranja nogometa. Već u 48. minuti Hrvati su smanjili iz kaznenog udarca preko Andrijaševića.

Nakon prekršaja na Musi na rubu šesnaesterca sutkinja Vesna Mladin nekoliko se sekundi dvoumila između slobodnog udarca i jedanaesterca, no na koncu se na oduševljenje navijača ipak odlučila za bijelu točku. Nakon toga nastavili su se valovi napada Hrvata, ali ih je sve zaustavljao fenomenalni nekadašnji vratar Juventusa i talijanske reprezentacije Tacconi.

Tri puta se u izglednoj prigodi našao Mornar, dvaput Novković, iza njih i Andrijašević, Boban, ali sve ono što je išlo u okvir vrata, gostujući čuvar mreže je skidao bravuroznim intervencijama. Čak ni slobodan udarac Vučevića koji je već svladao Tacconija nije završio u golu, već se od grede odbio u polje. Neefikasnost domaćih još jednom je trećim pogotkom u 70. minuti kaznio Acevedo iskoristivši pogrešku Vučkovića i Andrijaševića.

Ipak, na koncu je rezultat bio potpuno u drugom planu te su gledatelji momčadi, koje su se ispozdravljale na travnjaku, ispratili burnim pljeskom.
Rina

Female Broj postova : 3597

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: Humanitarnost na Poljudu...

Postaj by Lady on 10/6/2009, 11:53 am

Ovo je svakako za pohvaliti,skupljeno je dosta novca,gledaoci su uživali a ipak je humanost bila u prvom planu.
Reko bi se spoljeno ugodno s korisnim haha

E Rinasi ,ja sam se nadala da ću te ugledati medju publikom hhaa
Lady

Female Broj postova : 1367

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Monija on 10/6/2009, 12:01 pm

Vrijedna moja Rinasi,

Neizmjerno zahvaljujem na plemenitom clanku te od srca takodjer zahvaljujem dobrodoslim humanitarnim akcijama!

Premjestila sam clanak na predvidjeno mjesto..

Ve sakam mnogu,

Monija Srccee
Monija

Female Broj postova : 5717

Korisnički profil http://www.tose.bloger.hr/

[Vrh] Go down

Postaj by Rina on 10/6/2009, 3:30 pm

Eeeeee Lady moja i ja sam mislila da ću ići hehehe pa iskrsnilo......

Draga Monija hvala ti šta si premjestila ali stvarno nisam znala gdje da stavim, pošto sudjeluju estradnjaci u Showbiz ili zbog humanitarne akcije u Humanitarni kutak...da imamo isti čalnak na 2 mjesta mi je malo bezveze ali.....eto ti si odlučila. Blagodaram Adminice draga......... Pusa tebi Pusa tebi
Rina

Female Broj postova : 3597

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Monija on 10/6/2009, 4:12 pm

Rinasi je napisao/la:Eeeeee Lady moja i ja sam mislila da ću ići hehehe pa iskrsnilo......

Draga Monija hvala ti šta si premjestila ali stvarno nisam znala gdje da stavim, pošto sudjeluju estradnjaci u Showbiz ili zbog humanitarne akcije u Humanitarni kutak...da imamo isti čalnak na 2 mjesta mi je malo bezveze ali.....eto ti si odlučila. Blagodaram Adminice draga......... Pusa tebi Pusa tebi

Slatkice moja,

Nema na cemu, te ubuduce ako je nesto povezano uz humanitarna djela ili akcije.. slobodno postavi ovdje!

Ve sakam i blagodaram so tebe mila moja Rinasi,

Adminica - Monija 321
Monija

Female Broj postova : 5717

Korisnički profil http://www.tose.bloger.hr/

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]